17-12-18
Czersk. Do spółki te docierały głosy niedozwolenia
Oświetlenie uliczne – ma być lepiej

Burmistrz Czerska Przemysław Biesek – Talewski spotkał się z przedstawicielami Enea Oświetlenie. Ustalono warunki umowy pomiędzy gminą a spółką na przyszły rok – koszt oświetlenia ulicznego i jego naprawy. I właśnie co do usuwania usterek (np. przepalonzch żarówek) było wiele uwag.

Chodzi o termin reakcji na zgłoszenia - nie zawsze, jeśli nawet wskazywały na to zapisy umowy, firma realizowała usługę w ciągu 7 dni.  Włodarz informuje, że również do przedstawicieli Enea Oświetlenie docierały podobne głosy. W związku tym spółka zdecydowała, że od stycznia 2019 roku zostanie zmieniony wykonawca usuwający zgłaszane usterki. Nowy podmiot specjalizuje się w usługach serwisowych, dlatego należy mieć nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie i mieszkańcy nie będą musieli czekać na wymianę żarówki nawet kilka tygodni, bo do takich sytuacji też dochodziło.

Ponadto ustalono, że kary umowne za niewywiązanie się spółki Enea Oświetlenie z terminu usunięcia awarii będą wynosiły 2% kosztów usługi dziennie.

(red) 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.