23-12-18
Gm. Czersk. 90 paczek świątecznych dla dzieci przegotowanych przez uczniów i nauczycieli
Pachnąca piernikami Gala 18 Akcji Wigilia
w ZSP w Malachinie

19 grudnia 2018 o godzinie 10.00 do pięknie udekorowanej (m.in. podarowanymi przez pana Wiesława Ossowskiego z plantacji Eko-Dolina choinkami) i pachnącej piernikowymi ozdobami sali sportowej w ZSP w Malachinie,  przybyli zaproszeni goście - młodsze rodzeństwo uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami, dzieci z rodzinnego domu dziecka oraz uczniowie ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Czersku, fila w Malachinie.

Na początku uroczystości dyrektor ZSP w Malachinie Elwira Bieszke-Binnebesel podziękowała i wręczyła dyplomy oraz nagrody najbardziej operatywnym i pomysłowym klasom ( z  Technikum za  pierwsze miejsce klasie 4TEI, za drugie 1TEI, za trzecie klasie 3TEI ,a z klas branżowych za pierwsze miejsce klasie 2E i 1D, za drugie 1E i 1B, a za trzecie 1C, oraz uczeniom, którzy najbardziej zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Gala Akcji Wigilia ( Paulinie Leper, Annie Pestka, Zuzannie Grinholc, Katarzynie Szynszeckiej, Zuzannie Piekarskiej, Dominice Piekarskiej, Malwinie Miszczyńskiej, Weronice Wajdzik, Patrykowi Janikowskiemu, Ryszardowi Lisakowskiemu, Kamili Leszczyńskiej, Paulinie Popielas Natalii Borkowskiej Sandrze Brzezińskiej, Natalii Skajewskiej, Katarzynie Pastwa, Karolinie Gruchała Więsierskiej, Darii Dolnej i Kamili Bartela).

Podziękowała wszystkim klasom za ogromne miesięczne zaangażowanie w 18 Akcję Wigilia, za zrobienie piernikowych ozdób, które zawieszone zostały i tak pięknie pachniały na jodle kaukaskiej podarowanej na Galę Akcji Wigilia przez p. Kamilę Cierzan-Czapiewską.

Następnie, uczniowie ze szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Czersku, filia w Malachinie, przygotowani przez p.Marię Adamczyk i Jolantę Kowalewską przedstawili z dużym przejęciem i wdziękiem Jasełka Bożonarodzeniowe.

Św. Mikołaj (p. Mateusz Kaszubowski ),  z pomocą elfów wręczył 90 paczek z zabawkami i słodyczami wszystkim zaproszonym dzieciom.

To już od 18 lat uczniowie i nauczyciele ZSP w Malachinie realizują charytatywną Akcję Wigilia.  Od początku listopada uczniowie wszystkich klas: robią ozdoby i stroiki świąteczne,  przygotowują przekąski, w tym urozmaicone, pełne witamin kanapki, sałatki, soki, koktajle owocowe, domowego wypieku ciasta, ciasteczka, chleby, naleśniki, tosty, ale też ...kiełbaski z grilla, które, wszystkim bardzo smakują.

Koordynatorem Akcji Wigilia 2018 był samorząd uczniowski z dużym udziałem p. Kamili Cierzan-Czapiewskiej  i Iwony Chmielewskiej oraz  wychowawców klas szczególnie Renaty Jaworskiej, Iwony Nakielskiej, Joanny Jasińskiej, Marcina Czapiewskiego, Ewy Bloch.

W tym roku Akcja Wigilia miała dodatkowy cel - pomoc dla Hospicjum Pomorze Dzieciom, na które przekazano 2500 zł.

Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności ZSP w Malachinie i swoim, dziękuje tym, którzy w tym roku życzliwie wspierali szkołę i życzy wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bardzo szczęśliwego, pod każdym względem, 2019 roku!

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia: Patrycja Linda

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.