28-08-20
Powiat chojnicki.  Kobieta zaczęła wykazywać objawy zakażenia koronawirusem
Pacjenci i personel oddziału neurologicznego
chojnickiego szpitala poddani kwarantannie

Ma to związek z pacjentką, która trafiła na oddział w miniony piątek (21.08.). Kobieta po kilku dniach pobytu w chojnickim szpitalu zaczęła wykazywać objawy zakażenia koronawirusem. Miała wykonany test, którego wynik okazał się być dodatni.


Do czasu trwania kwarantanny oddział neurologii nie przyjmuje nowych pacjentów.   |  fot. ilustracyjne


Pozytywny wynik testu na koronawirusa ujęty został we wczorajszej (27. 08.) statystyce powiatu chojnickiego. Pacjentka na oddział neurologii Szpitala Specjalistycznego im. J.K.Łukowicza w Chojnicach, trafiła tydzień temu w piątek. - W trakcie pobytu zaczęła wykazywać objawy infekcji, gorączkowała, pobrano wymaz do badań, który potwierdził podejrzenie. Pacjentka od razu została zaizolowana - informuje Maciej Polasik.

- Nie miała ona kontaktu ze zbyt dużą ilością osób, jednak mimo wszystko kwarantanną objęci są wszyscy pacjenci oddziału oraz 16 osób z personelu medycznego, tj. jeden lekarz, trzy opiekunki i 12 pielęgniarek - dodaje dyrektor lecznicy. Do czasu trwania kwarantanny oddział nie przyjmuje nowych pacjentów. Jak zapewnia dyrektor Polasik, opieka dla pacjentów jest zapewniona. Zakażona COVID-19 kobieta została przewieziona do szpitala zakaźnego.

Przypadek ten nie jest powiązany z oddelegowanym 20 sierpnia na kwarantannę, personelem oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, jako osoby z kontaktu. Przypomnijmy, zakażenie koronawirusem wykryto u wykazującej łagodne objawy pracownicy tego właśnie oddziału. Sanepid skierował na kwarantannę czterech lekarzy i dziesięć pielęgniarek. - Wszyscy są już po testach, są zdrowi i wrócili do pracy - zapewnia Maciej Polasik.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.