29-01-20
Gm. Czersk. Odwiedzili "leśną stołówkę"
Pamiętali o zwierzętach

To była potrzebna akcja. W ramach współpracy: Koło Łowieckie Ponowa ( z prezesem K.Kujawa ) Nadleśnictwo Woziwoda i Leśnictwo Dąbki (z leśniczym K.Szmajda)  oraz Stowarzyszenie Przyjazne Środowisku BOR-EK (z prezes D. Zielińską) zorganizowało dokarmianie zwierząt leśnych.

To była wspaniała lekcja przyrody zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Akcję rozpoczęto o 10.00 w sobotę. „Retrobusem" z Konewek udali się w środek lasu-odwiedzili paśniki i "leśną stołówkę", zwierzętom serwowano ziemniaki, buraki, owies, żołędzie. Myśliwi i leśnicy pięknie opowiadali o zwierzętach.

Po leśnej wędrówce i przejażdżce stylowym "busem" miło odpoczywało się przy ognisku z kiełbaską, kawą i ciastkiem. Na wszystkich uczestników czekały też upominki przygotowane przez organizatorów w siedzibie Koła Łowieckiego w Konewkach. To była wspaniała lekcja przyrody dla dzieci i dorosłych. Na kolejne spotkanie z przyrodą -sprzątanie lasu-organizatorzy zapraszają już wiosną.

Janina Piskosz

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.