Artykuł reklamowy
Panele fotowoltaiczne – na dachu czy na gruncie? 🏠


Jadąc autem przez nasz region nie sposób nie zauważyć, że panele fotowoltaiczne na dachach to coraz częstszy widok!


Dofinansowania, korzystne kredyty, a także rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że każdego dnia kolejne osoby decydują się na realizację Domu Bez Kosztów. 💪

Tymczasem dach to nie jedyna opcja! Bywają przypadki, że takie same, a nawet lepsze efekty związane z działaniem paneli możesz uzyskać stawiając je... na gruncie! Kiedy warto się na to zdecydować?

Rozważ fotowoltaikę na gruncie, gdy:
⏩ Masz dużą działkę z niewykorzystaną częścią, która nie będzie w przyszłości zacieniona, np. przez inne domy;
⏩ Chcesz wyprodukować więcej prądu, szybciej zobaczyć
zwrot z inwestycji;
⏩ Dach Twojego domu wymaga remontu;
⏩ Dach ma specyficzny kształt, np. jest płaski;
⏩ Dom stoi w miejscu zacienionym, skierowanym w innym kierunku niż południe, z małym nasłonecznieniem w ciągu dnia itp..
Wykonanie paneli fotowoltaicznych na gruncie jest nierzadko tańsze, niż na dachu (bo nie wymaga dodatkowych przeróbek), a równocześnie przynosi większe zyski, dzięki optymalnemu wykorzystaniu możliwości działki.🤑

Indywidualnie podchodzimy do każdego projektu - pokażemy Ci, co i dlaczego będzie dla Ciebie teraz i w przyszłości bardziej korzystne. Niezależnie więc, która opcja Cię interesuje, napisz do nas lub zadzwoń!
 

Niektóre z naszych realizacji:
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.