Artykuł reklamowy
Panele fotowoltaiczne to inwestycja na przyszłość.
Dokąd można się udać po ofertę i finansowanie?


Rozmowa z Katarzyną Światową, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Czersku i Karolem Pruskim współwłaścicielem firmy SPR Polska Sp. z.o.o.

W ostatnim czasie dużo mówi się o Fotowoltaice, oraz że panele fotowoltaiczne to przyszłość. Dlaczego?

Karol Pruski: Od kilku lat obserwujemy bardzo duże zainteresowanie technologią OZE a przede wszystkim instalacjami fotowoltaicznymi, które stały się już bardzo popularne nie tylko dla dużych inwestorów, ale bardzo korzystne ekonomicznie dla gospodarstw domowych. Według Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w ubiegłym roku powstało w Polsce łącznie ok. 28 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2017 roku. Na koniec marca tego roku w sumie było już ponad 65 tys. mikroinstalacji OZE. Według ogłoszonego w ostatnich dniach raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej już w tym roku Polska może znaleźć się już na 4. miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Dlatego też, w projekcie polityki energetycznej Polski założono, że moc elektrowni fotowoltaicznych w 2040 r. wyniesie 20,2 tys. MW i będzie to największe ilościowo źródło energii. Fotowoltaice sprzyjają też przepisy, które dynamicznie się zmieniają, tak aby ostateczny konsument nie tylko czuł prestiż, że wpływa na polepszenie klimatu, ale też odczuwał korzyści ekonomiczne w postaci malejących rachunków za energię elektryczną.

Na czym polega fenomen technologiczny modułów fotowoltaicznych?
Karol Pruski: Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej ( PV) są moduły/panele fotowoltaiczne oraz oczywiście inwerter. Moduły PV dzięki swojej technologii absorbują promienie słoneczne co powoduje produkcję prądu. Dlatego też najlepsze warunki do produkcji prądu z instalacji PV są latem i w okresie wiosenno-letnim. Choć akurat tym nie musimy się kierować, dlatego że przepisy Ustawy o OZE jasno określają, kto może korzystać z bilansowania i zostać tzw. PROSUMENTEM. Bilansowanie energii jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, bo w zasadzie nie wymaga od PROSUMENTÓW kontrolowania ani produkcji energii z Fotowoltaiki ani rozliczania tego procesu z energetyką. Korzyści ekonomiczne dobrze dobranej do potrzeb Klienta instalacji fotowoltaicznej oznaczają obniżenie rachunków do 90% w skali roku. Np: koszt rzeczywisty rachunków za prąd rocznie może wynieść 2400,00 zł/rok, a z instalacją PV rachunek ten wyniósł 173,00 zł/rok. TAK to jest realny rachunek, który otrzymali moi teściowie, którzy instalacje PV mają już od 2014 roku.

Jaką ofertę ma Pan dla Klienta?
Karol Pruski: Celem firmy SPR Polska , której jestem współwłaścicielem, jest przygotowanie dla Państwa indywidulanej i jednocześnie idealnej, dopasowanej do Państwa potrzeb, oferty na  instalację fotowoltaiczną, która pozwoli obniżyć rachunki za energię w taki sposób, aby zwrot inwestycji nastąpił w jak najkrótszym czasie a Państwa instalacja PV cieszyła się wysoką sprawnością nawet ponad 50 lat. Dlatego komponenty, które używany do montażu  instalacji PV są najlepszej jakości, wytrzymałe i zawierają certyfikaty jakości.

Jak można się z Panem skontaktować?
Karol Pruski: Zapraszam do odwiedzenia firmy SPR Polska, Nasze biuro znajduje się na ul. Dworcowej 19  w Czersku. Można też skontaktować się za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej lub po prostu zadzwonić i umówić się na rozmowę. Często ta forma najbardziej przemawia do Naszych Klientów, gdyż najczęściej takie rozmowy odbywają się właśnie w miejscu gdzie przyszła instalacja ma być montowana. I tam na konkretnych przykładach rozmawiamy już o szczegółach . Odpowiadamy na pytania i wyjaśniamy zasady bilansowania oraz mówimy o korzyściach inwestycji. Często Klienci chcą znać cenę takiej instalacji od razu, bo obawiają się dużych kosztów. Tutaj muszę podkreślić, że niska oferta firm montujących takie instalacje często jest przyjmowana z entuzjazmem, ale proszę pamiętać, że to inwestycja na kilkadziesiąt lat i wybór najtańszej oferty nie zawsze oznacza dobą inwestycję. Dlatego Nasza oferta w połączeniu z dobrym kredytem będzie dla Państwa najlepsza inwestycją. Jesteśmy z Czerska, choć doświadczenie zdobywamy już od 16 lat za granicą. Uczymy się od najlepszych, współpracujemy z IKEA, Lidl, Kaufland polecamy produkty, które gwarantują najlepszą jakość za dobrą cenę.
                                 

Jak już jest oferta to trzeba pomyśleć o finansowaniu.  Czy Bank Spółdzielczy w Czersku finansuje inwestycje fotowoltaiczne?

Katarzyna Światowa: Tak. Finansuje. Udzielamy kredytów na Fotowoltaikę.

Dlaczego Bank Spółdzielczy w Czersku zainteresował się finansowaniem paneli fotowoltaicznych?
Katarzyna Światowa: Bank przede wszystkim wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Nasi doradcy kredytowi często są pytani, czy bank udziela finansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego społeczeństwa wprowadziliśmy do oferty kredyty na zakup i montaż modułów fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych, rolników oraz firm. Zapewne, jak już wspomniał pan Karol, zainteresowanie klientów tym tematem jest związane z rozwojem tej technologii, której koszt instalacji się zwraca w perspektywie czasu oraz dlatego, że jest to technologia proekologiczna, a przecież w tym kierunku zmierza świat.

Jaki jest koszt takiego kredytu?
Katarzyna Światowa: Kredyty na Fotowoltaikę to specjalna oferta kredytowa tzn., że oprocentowanie jest atrakcyjniejsze od tradycyjnej oferty komercyjnej. Trudno tutaj wskazać konkretną kwotę, gdyż zależy ona od kwoty kredytu oraz rodzaju klienta tzn. czy o kredyt ubiega się osoba fizyczna, rolnik czy przedsiębiorca. Ale z pewnością są to tanie kredyty.  Dlatego zapraszamy zainteresowane osoby do naszych placówek, a nasi doradcy szczegółowo przedstawią ofertę kredytu na Fotowoltaikę.

Czy oferta kredytowa jest w jakiś sposób limitowana, ograniczona terminem, w którym trzeba złożyć wniosek kredytowy?
Katarzyna Światowa: Nie, oferta nie jest objęta limitem środków tak jak to wygląda w przypadku kredytów unijnych, w dystrybucji których uczestniczymy jako Pośrednik finansowy. Występują jedynie ograniczenia dotyczące maksymalnej kwoty kredytu, która jest uzależniona od tego, czy o kredyt ubiega się osoba fizyczna czy osoba fizyczna lub prawna prowadząca działalność gospodarczą, w tym rolniczą. Dzieje się tak, dlatego że koszt inwestycji w tych grupach klientów się znacząco różni.  Kredyty na Fotowoltaikę będą dostępne dopóki będą w ofercie kredytowej Banku. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że wnioski na kredyty na moduły fotowoltaiczne przyjmujemy i rozpatrujemy na bieżąco. Dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej nt. paneli fotowoltaicznych
http://www.spr-polska.eu/Jeśli chcesz wiedzieć więcej nt. kredytu na panele fotowoltaiczne
http://www.bsczersk.pl/


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.