7-06-20
Czersk. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku
Pierwsza Komunia Święta, uroczystość Bożego Ciała

Mając na uwadze wytyczne Ks. Biskupa, 21 czerwca odbędzie się przyjęcie do uroczystej Komunii św. pierwszej części dzieci z naszej parafii. Pragniemy, aby ta uroczystość przebiegała w sposób zgodny z przepisami epidemicznymi.

Wiemy, że limity wiernych w kościołach zostały zniesione, ale obowiązkowo nosimy maseczki. Bez maseczek należy zachować odpowiednie odległości. Dlatego przyjęcie dzieci odbędzie się na dwóch Mszach św., a mianowicie o godz. 11.00 – SP nr 1, a o godz. 12.30 – SP nr 2. Na pierwszą próbę dzieci i spotkanie z rodzicami - tylko tych dzieci, które przystąpią do Komunii św. 21 czerwca - zapraszamy jutro na godz. 17.10. Uroczystość nie będzie transmitowana w Internecie.

Aktualny pozostaje drugi termin przyjęcia dzieci do Pierwszej Komunii św., czyli 20 września. Prawdopodobnie również będzie to na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30.

W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z zaleceniami naszego Ks. Biskupa nie będzie procesji ulicami miasta, a jedynie procesje z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. W Boże Ciało Msze św. odprawimy o godz. 6.30; 7.30; 8.45; 11.00; 12.30; 14.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 10.00). Odbędą się dwie procesje eucharystyczne dookoła kościoła – po Mszach św. o godz. 8.45 i 11.00. Prosimy, aby na obu procesjach dziewczynki sypały kwiatki oraz szły chorągwie i sztandary (można się podzielić). Planujemy też cztery stacje, przy których odczytamy fragmenty Ewangelii. Po Mszy św. o godz. 14.00 do godz. 18.00 zostanie wystawiony Najśw. Sakrament do prywatnej adoracji, do której serdeczne zachęcamy. Od godz. 16.30 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 17.30. Płatki kwiatów można składać do kosza w kruchcie kościoła.

W Krzyżu Msza św. z procesją dookoła kaplicy o godz. 9.45.

W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą się odbywały zawsze po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Parafia Czersk

 


Zgodnie z zaleceniami Ks. Biskupa nie będzie procesji ulicami miasta. Na zdjęciu procesja z 2018 roku.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.