14-09-18
Powiat chojnicki. Organizatorzy po cichu liczą nawet na 200 pojazdów sprzed 1988 roku
Perełki na kółkach. Już w niedzielę
Zlot Samochodów Zabytkowych

Po raz szósty w Chojnicach odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych, na który zaprasza Automobilklub Chojnicki. Początek w niedzielę o godz. 10.00 na boisku przy Parku Wodnym w Chojnicach.


Jordan Rolbiecki oraz Marek Skajewski z AK Chojnice zapraszają na Zlot Samochodów Zabytkowych. Wstęp dla oglądających bezpłatny.   |  fot. (olo)

Ze względu na duże zainteresowanie po raz kolejny zlot zorganizowany zostanie właśnie na boisku przy Parku Wodnym. Organizatorzy po cichu liczą nawet na 200 pojazdów sprzed 1988 roku, ale „przyjmą” też na zlot samochody młodsze niż z 1988 roku, ale pod warunkiem ich wyjątkowości ze względu na stan czy oryginalność. Nie zabraknie też zabytkowych motocykli.

Oczywiście dużo zależy od pogody, jaka będzie w ten dzień, bo nie wszyscy miłośnicy swoich zabytkowych aut będą chcieli „wyciągać” je z garażu w ulewę. Trzeba jednak trzymać kciuki, by pogoda dopisała i wówczas będzie okazja zobaczyć naprawdę wyjątkowe samochody, których albo już za dobrze nie pamiętamy, albo bardzo sporadycznie pojawiały się na naszych drogach. - Liczymy, że pojawią się prawdziwe perełki – mówią Jordan Rolbiecki oraz Marek Skajewski z AK Chojnice.

Ponownie – za symboliczną opłatą – będzie okazja przejechać się ulicami Chojnic starym zabytkowym autobusem. W tym roku będzie to autosan.

Tekst i fot. (olo)

W programie:
Prezentacja pojazdów wyprodukowanych przed 1988 rokiem
Atrakcje dla młodszych i starszych
Przejażdżki zabytkowym autobusem
Konkursy z nagrodami
Posiłek dla zlotowiczów

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.