1-06-19
Czersk. Bryczki, konie i biegacze
Pielgrzymka konna i biegowa do Wiela

VI konna pielgrzymka do Wiela
Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych „Gniadosz” (gm. Śliwice) wraz z mieszkańcami sołectwa Złotowo (gm. Czersk) oraz członkami szkółki jeździeckiej „Jamajka” i sympatykami (osoby z pow. chojnickiego, człuchowskiego, tucholskiego) uczestniczą w VI konnej pielgrzymce do Wiela.

Pątnicy wyruszyli ze Śliwic. W szkółce jeździeckiej „Jamajka” w Czersku zaplanowano postój. Po spożyciu smacznej jajecznicy furmańskiej z dyszla, którą serwował sołtys Złotowa Zenon Konefka, uczestnicy udali się w dalszą drogę do Wiela. Podróżują w zaprzęgach: bryczki i wozy taborowe oraz wierzchem.

IV biegowa pielgrzymka do Wiela
Po raz czwarty wyruszyła z Czerska biegowa pielgrzymka do Wiela. Pątnicy wystartowali dziś (01.06.) rano ok. godz. 9.00. Biegnie kilkanaście osób.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.