9-08-19
Powiat chojnicki. Trzy wnioski na liście rekomendowanych do dofinansowania
Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

Ponad 21 mln zł może otrzymać Powiat Chojnicki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W kwietniu złożone zostały  trzy wnioski i wszystkie znalazły się na liście rekomendowanych do dofinansowania.

Największy z projektów dotyczy przebudowy 8 km drogi na odcinku Chojnice-Ogorzeliny. Planowany koszt tego zadania to 28 841 402,00 zł, a dofinansowanie jakie może otrzymać powiat to 14 420 701,00 zł. Jest to zadanie wieloletnie zaplanowane do 2021 roku. Na podstawowej liście wieloletnich inwestycji ten projekt znalazł się na 4 miejscu.

Kolejny z wniosków zakłada  przebudowę drogi powiatowej nr 2645G Chojnice – Pamiętowo na odcinku Chojnaty – Lichnowy. Długość odcinka to prawie 2 km, a planowany koszt zadania ma wynieść 2 498 740,00 zł. Dofinansowanie w ramach funduszu wynosi 50 procent. Wniosek znajduje się na 4 miejscu spośród zadań jednorocznych. 

Na liście rezerwowej natomiast znalazł się trzeci z wniosków, który zakłada roboty drogowe na kolejnych odcinkach w Ogorzelinach. W ramach projektu rozbudowana ma zostać ulica Sławęcińska a ulicę Chojnicką czeka przebudowa. Przebudowany ma zostać także odcinek od skrzyżowania ulic Chojnickiej i Młyńskiej w kierunku Jerzmionek. W sumie 3,24 km. Tam ma powstać także ponad 2-kilometrowa ścieżka rowerowa, która będzie biegła do granic powiatu chojnickiego. Wartość tego zadania to 11 338 57,00 zł. Wniosek znajduje się na 4 miejscu na liście rezerwowej.

Na początku września okaże się, które z zadań doczekają się realizacji. Do końca sierpnia bowiem premier ma czas na podpisanie rekomendowanych list. 

Monika Garstecka-Niemczyk
Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.