21-11-18
Czersk. Dwa konkursy, trwa reorganizacja
Pierwsze decyzje nowego burmistrza

Od wtorku (20.11) w czerskim magistracie urzęduje nowy burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. Na razie, tymczasowo, jak pisaliśmy wczoraj, pracuje w innym pokoju (na zdjęciu poniżej), gdzie docelowo, będzie znajdowało się pomieszczenie przeznaczone dla sekretarza gminy.


W gabinecie burmistrza trwa remont, co ciekawe już teraz zapadła decyzja o docelowym miejscu obrazu pierwszego burmistrza (po zmianach ustrojowych) Krzysztofa Gogolewskiego, który powiesiła w dniu 19 listopada w gabinecie burmistrza poprzednia włodarz. Wspomniany portret znajduje się w sali USC, wisi obok obrazu Piotra Ferensa, pierwszego przewodniczącego RM – po zmianach ustrojowych.

Obecnie w tym pomieszczeniu pracuje jeszcze sekretarz gminy.  Obraz Krzysztofa Gogolewskiego w nowym miejscu pokazuje burmistrz Przemysław Biesek-Talewski – na zdjęciu poniżej.

Obecny włodarz zapowiada reorganizację czerskiego urzędu. Podjął pierwsze decyzje. Obecna ekipa chce skupić się na pozyskaniu jak największej ilości  środków zewnętrznych, przyspieszyć z inwestycjami  (o kilku konkretnych zadaniach napiszemy w kolejnych artykułach).

Dwa konkursy, obecny sekretarz pracuje do końca grudnia
Wczoraj (20.11) Tomasz Stoltmann, sekretarz gminy, otrzymał wypowiedzenie z pracy, będzie zajmował stanowisko do końca grudnia. Dziś ogłoszono już konkurs na stanowisko sekretarza oraz naczelnika wydziału organizacyjno - prawnego. Wiadomo już, że wg zakresu obowiązków nowy sekretarz ma zajmować się sprawami oświaty w gminie oraz funkcjonowaniem urzędu.

Zakres obowiązków wiceburmistrz
W swoim gabinecie pracuje już wiceburmistrz Bogumiła Ropińska – na zdjęciu poniżej. Jej domeną będzie szeroko pojęta sfera społeczna – służba zdrowia, kultura, sport oraz fundusze unijne.


Od grudnia nowe godziny otwarcia
Od 4 grudnia w czerskim magistracie mają się też zmienić godziny urzędowania. W poniedziałki, środy i czwartki magistrat będzie czynny od 7.00 do 15.00, we wtorki od 7.00 do 16.00 i piątki od 7.00 do 14.00.

Reorganizacja urzędu będzie trwać nadal, planowane jest wzmocnienie kilku wydziałów (o pewnych propozycjach napiszemy wkrótce). Włodarz zaznacza, że będzie miał jednego zastępcę. Przez najbliższe trzy miesiące ma przyglądać się pracy innych jednostek znajdujących się w strukturze organizacyjnej gm. Czersk. Na bieżąco będą podejmowane stosowne decyzje.

(red)  

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.