3-05-21
Gm. Czersk. Relacja
PIERWSZE WIOSENNE PUNKTY ZIELONYCH ŁĄG

W niedzielę, 2 maja miejscowi Zieloni Łąg podejmowali Sokół Lubnia. Deszczowa pogoda sprawiła, że boisko było grząskie i nie sprzyjało zawodnikom.

Mecz dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli zapowiadał się ciekawie i tak też było. Dużo walki o każdą piłkę i zdecydowane ataki gospodarzy przyniosły bramkę na 1- 0 autorstwa Rafała Piekarskiego (asysta Michał Karcz). Chwilę później zawodnicy Sokoła sprowadzają Zielonych na ziemię strzelając z dystansu i mamy 1-1. Gospodarze nie zmieniają stylu gry i po rzucie rożnym zdobywają bramkę. Piłkę po kolejnej asyście Michała Karcza do bramki skierował Grzegorz Danecki. Pierwsza połowa kończy się 2-1 dla Zielonych Łąg.

W drugiej połowie - przewaga miejscowych i konsekwencją ataków bramka z dystansu autorstwa Mikołaja Bakhausa i jest 3-1. Końcówka zrobiła się nerwowa goście po raz kolejny z dystansu zdobywają kontaktowego gola (prawie kopia z pierwszej połowy). Ostatnie 10 minut to przewaga gości i „obrona Częstochowy” przez graczy Zielonych Łąg. 92 min meczu – koniec, 3-2 dla gospodarzy, mamy pierwsze wiosenne punkty zdobyte przez Zielonych Łąg. Brawa za walkę dla obu zespołów.