1-10-20
Powiat chojnicki. Raport WSSE
Pierwsze zakażenie koronawirusem
w Gminie Chojnice. Padło na szkołę


Dziś (1.10.) i jutro zamknięta jest Szkoła Podstawowa w Kłodawie. Decyzję tę pojął chojnicki sanepid, po tym jak okazało się, ze dyrektorka placówki jest zakażona COVID-19 SARS-CoV- 2. Kobieta przebywa obecnie w szpitalu w Kościerzynie.


Uczniowie i nauczyciele szkoły przebywają w izolacji domowej. Sanepid zarządził wprowadzenie tzw. dni wolnych dyrektorskich.   |  fot. sp-klodawa.edupage.org

- Pani dyrektor od wczoraj (30.09.-przyp. red.) przebywa w szpitalu zakaźnym w Kościerzynie. Rozmawiałem z nią telefonicznie, czuje się średnio. Natomiast szkoła korzysta z tzw. dni wolnych dyrektorskich, także dzisiaj i jutro jest zamknięta - informuje Zbigniew Szczepański. O to dlaczego placówka edukacyjna zamknięta jest przez tylko dwa dni, a nie przez 10, o co zazwyczaj wnioskują zarządzający szkołami, zapytaliśmy dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty.

- Pani dyrektor była w szkole ostatnio 22 września i do jakby dopełnienia tych 10 dni do zakończenia pełnej izolacji, zostały dwa dni. Dlatego sanepid zalecił nam żebyśmy wprowadzili dni dyrektorskie. W tym czasie dzieci i nauczyciele siedzą w domach. Dlatego też prośba by się nie przemieszczali, by ograniczyli się tylko do swoich np. ogrodów, bez spotkań z innymi ludźmi - mówi Anita Sznajder.

Do poniedziałku (5.10.) na kwarantannie, jako osoby z kontaktu, podlega także prawie cały zespół gminnej oświaty. Wyjątkiem jest jedna urzędniczka, która do dnia 22 września, jako jedyna nie miała kontaktu z dyrektorką kłodawskiej szkoły. - Ja i mój zespół ostatni kontakt z panią dyrektor mieliśmy właśnie 22 września, ale wszyscy czujemy się dobrze. Cały czas pracujemy, tyle, że zdalnie - informuje Anita Sznajder. Szkoła w Kłodawie zostanie dzisiaj zdezynfekowana.

Anna Zajkowska


Koronawirus - RAPORT WSSE w Gdańsku (1.10), 180 osób zakażonych - teren województwa pomorskiego - zobacz TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.