7-05-21
Powiat chojnicki. Mieszkańcy powiatu chojnickiego mają do dyspozycji w tym tygodniu preparaty firm Moderna i AstraZeneka
Pierwszego dnia przeciw COVID-19 zaszczepiono 270 osób

Od środy  (5.06.) działa powiatowy PSP Chojnice. Jest to punkt, w którym przeciw COVID-19 może zaszczepić się każdy, niezależnie od wieku oraz od tego czy rejestrował się, np. drogą internetową czy nie. W środę zaszczepiono 270 osób.


Mieszkańcy powiatu chojnickiego mają do dyspozycji w tym tygodniu preparaty firm Moderna i AstraZeneka.   |  fot. A. Zajkowska


- Praca poszła nam bardzo sprawnie organizacyjnie. Słyszeliśmy też sporo pozytywnych głosów od pacjentów, nie było żadnych ekscesów czy niepokoju. Wszytko przebiegało bardzo płynnie, m.in. dlatego, że pacjenci byli zdyscyplinowani jeśli chodzi o czas przychodzenia na iniekcję. Cieszy nas to, oby ta tendencja się utrzymała - mówi w odniesieniu do pierwszego dnia działalności PSP Katarzyna Karpus, koordynatorka szczepień.

Zastrzyk, dzięki któremu organizm powinien wytworzyć przeciwciała przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 przyjęło wczoraj 270 osób. To o 14 więcej niż planowano zaszczepić dzieląc 1000 dawek, które punkt otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na ten tydzień. Jak informuje nas Katarzyna Karpus, większość środowych iniekcji przyjęły osoby młode i w średnim wieku. Zdarzyło się także kilka osób, które niedawno ukończyły 18 rok życia. Większość z nich, w luźnych rozmowach z personelem, jako powód przyjęcia szczepionki podawało chęć swobodnego podróżowania.

Punkt Szczepień Powszechnych mieści się w budynku wielofunkcyjnym Medycznej Szkoły Policealnej przy ulicy Świętopełka w Chojnicach. Pracują tam pielęgniarki i ratownicy medyczni na co dzień zatrudnieni w Centrum Medycznym Gemini. W organizacji oraz przy sprawach administracyjnych pomagają im żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Medycy pracują od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 do 19:30 oraz w soboty od 8:30 do 16:00.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.