16-02-20
Powiat chojnicki. Gala boksu - 29 lutego
Pierwszy w historii chojniczanin będzie walczył o pas Młodzieżowego Mistrza Polski zawodowców

Mocno rozwijająca się grupa promotorska Rocky Boxing Night rozpoczyna rok od gali w Stężycy! Transmisje będzie można oglądać na antenach TV POLSAT.


Kewin Gruchała (z lewej) będzie walczył o mistrzowski pas zawodowców.   |  fot. nad.

Walką wieczoru 29 lutego br. będzie stracie najmłodszego niepokonanego polskiego zawodowca utytułowanego i utalentowanego chojniczanina Kewina Gruchały (6-0, 2 KO) o pas Młodzieżowego Mistrza Polski. Zmierzy się z najstarszym zawodowcem w Polsce byłym mistrzem Europy Rafałem Jackiewiczem (51-26-2, 22 KO).

- To idealny moment dla Kewina na sprawdzian z takim rutyniarzem jak Jackiewicz. Wierzę, że Gruchała zwycięży i przejmie od Rafała mistrzowską pałeczkę - Ale gdybym nie liczył na wygraną swojego boksera, nie kontraktowałbym tego pojedynku - powiedział organizujący galę w Stężycy (województwo pomorskie) Krystian Każyszka.

Zanim Jackiewicz przyjął propozycję walki z Gruchałą, miał już ustalony termin zakończenia trwającej ćwierć wieku kariery w sportach walki. W grudniu 2019 roku na gali w Żyrardowie stoczył trzy walki - w boksie, kickboxingu, MMA - i wszystkie wygrał.

- Panowie Każyszka i Gruchała, których osobiście bardzo szanuję, myśleli, że Jackiewicz to stary i wypalony sportowiec, ale grubo się mylą.
Pieniądze za ten pojedynek mam bardzo dobre, ale muszę uważać, gdyż z kolegami założyłem się o podobną sumę. Jeśli wygram, to zyskam naprawdę sporą kasę, a w przypadku porażki nic nie zarobię na występie w Stężycy. Dlatego nie stać mnie na porażkę i muszę zmartwić Kewina – niestety na własnym terenie przegra po raz pierwszy - zapowiedział bokser z Mińska Mazowieckiego.

(nad.)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.