20-06-20
Gm. Czersk. Szczęśliwy finał poszukiwań rytlanina
Piesek Filip to bohater! Pomoc wezwała pani Danuta

Pan Józef Grzelak, poszukiwany od czwartku rytlanin, jest już bezpieczny, przebywa teraz w chojnickim szpitalu. Jest w kontakcie, wymaga badań lekarskich.

Rodzina przysłała nam zdjęcie bohaterskiego pieska Filipa, który trwał wiernie przy 83-latku.   


Na fotografii piesek Filip z policjantami oraz żoną pana Józefa tuż po odnalezieniu rytlanina.


- Filip jest z dziadkiem od ok. 8 lat, został zabrany ze schroniska. To pupil dziadka. Wszędzie za nim chodził i w razie gorszego stanu zdrowia „wołał” babcię. Zawsze mu towarzyszył, teraz również. To taki jego anioł stróż. Ważna była dla nas również modlitwa, przez cały czas za zaginionego tatę, dziadka, ratowników i wolontariuszy modliła się wspólnota Wieczernik z Czerska i inne osoby – informują członkowie rodziny pana Józefa.

Piesek, największy bohater, jak mówią policjanci, dostał już swoje smakołyki. Jest zadowolony i... tęskni za panem Józefem.

(red)


Na zdjęciu szczęśliwi i jeszcze raz dziękujący wszystkim zaangażowanym osobom - syn pana Józefa - Jacek Grzelak oraz jego zięć. Szczególne podziękowania należą się też pani Danucie Łangowskiej, która dziś (20.06) zaalarmowała służby, po tym, gdy usłyszała nawoływanie o pomoc w miejscowości Błota - więcej TUTAJ.

Fot. Maria Golińska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.