22-11-18
Czersk. Ludzie apelują o lepsze oświetlenie przejść dla pieszych w Czersku
Pieszy potrącony na pasach

Dziś (22.11) wieczorem, przed godz. 17, doszło do potrącenia mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych zlokalizowane na ul. Starogardzkiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Gen. Bema i Sportową.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pieszego przechodzącego przez zebrę uderzył od strony Starogardu Gdańskiego volkswagen passat, którego kierowca zatrzymał się przed pasami, jednak w wyniku uderzenia w tył tego pojazdu przez renault master, a następnie skodę fabię, volkswagen ostatecznie wjechał w przechodzącego przez jezdnię czerszczanina.  Pieszy wpadł na szybę passata rozbijając ją, uskarżał się na ból pleców. Przytomny, został zabrany do szpitala.

Interweniował zespół ratownictwa medycznego straż pożarna oraz policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Przejścia dla pieszych słabo oświetlone – mieszkańcy proszą o interwencję
Mieszkańcy, którzy znajdowali się w pobliżu miejsca kolizji mówili, że przejście dla pieszych jest słabo oświetlone. Jedna lampa przy pasach działa „w kratkę” (widać to na wykonanych zdjęciach), świeci i na zmianę gaśnie...
Ludzie podkreślali jednak, że nawet wymiana żarówki w jednej czy dwóch lampach przy przejściu nie rozwiąże problemu. Potrzebne jest tam nowe oświetlenie podobne do tego, które można zobaczyć w niektórych miejscowościach, przez które przebiega `berlinka`, na odcinku z Czarnej Wody do Starogardu Gdańskiego.  Wydaje się, że konieczne jest zainstalowanie pulsującego światła i porządnego oświetlenia. Czerszczanie prosili, aby sprawę nagłośnić i zasygnalizować ją nowym władzom samorządowym, by podjęły temat i w końcu, wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcą drogi, zadbały o bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu oraz pobliskim, również słabo oświetlonym przejściu, przy moście – na ul. Starogardzkiej. Ponadto, jak mówią mieszkańcy, jest jeszcze kilka przejść dla pieszych w mieście, w ciągu drogi krajowej 22, które winny być lepiej oświetlone.

Do tematu wrócimy.

(red)

Zdjęcia z dzisiejszej kolizji na ul. Starogardzkiej:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.