21-07-21
Powiat chojnicki. Kolejne obywatelskie zatrzymanie
Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany
na chojnickiej obwodnicy dzięki reakcji pilota


Ponad 1,5 promila alkoholu miał 22-letni kierowca opla, który wczoraj późnym wieczorem je-chał chojnicką obwodnicą nie zważając na sygnały wydawane przez pilota zespołu pojazdów po-nadnormatywnych. Pilot prowadzący kolumnę natychmiast zareagował i zmusił kierującego oplem do zatrzymania auta. Okazało się, że uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu uczestni-kowi ruchu o czym zaalarmował policjantów. Mundurowi zatrzymali 22-latka. W trakcie czyn-ności funkcjonariusze ustalili, że ten kierujący nie posiada w ogóle prawa jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec gm. Chojnice usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, a także od-powie za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił 48-letni pilot pojazdów ponadnormatywnych, który wczoraj około godz. 22.30 zauważył jadącego opla chojnicką obwodnicą, który nie reagował na sygnały wydawane przez niego do umożliwienia przejazdu ładunku ponadgabarytowego. 48-letni powiatu nowogardzkiego natychmiast zareagował i wymusił na kierującym oplem zatrzymanie auta. W rozmowie od razu zauważył, że siedzący za kierownicą młody mężczyzna może być pod działaniem alkoholu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego 22-letniego kierowcę opla. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Chojnice ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu Policjanci w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili też, że 22-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania.

22-letni sprawca poważnego przestępstwa drogowego w najbliższym czasie  usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji być może  nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.
 
Policjanci, którzy prawie każdego dnia eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.