19-10-20
Gm. Czersk. Zawodnikowi z Będźmierowic pękł łuk brwiowy
Piotr Szczukowski brązowym medalistą
na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie


W dniach 12-18 października w Grudziądzu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego U23, gdzie w kat. do 81 kg wystartował Piotr Szczukowski (na zdjęciu) reprezentujący klub Boxing team Chojnice.

Piotrek wygrał dwie walki: pierwszą z zawodnikiem z Zagłębia Konin Krzysztofem Stachurskim, drugą ćwierćfinałowa z bokserem ze Spartakusa Szczecin Sebastianem Korgólem. W walce półfinałowej Piotrek spotkał się z Wiktorem Szadkowskim Stara Szkoła boksu Lublin i pomimo pomyślnego przebiegu pojedynku pod koniec drugiej rundy zawodnikowi z Będźmierowic (gm. Czersk) pękł łuk brwiowy co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki i doprowadziło do przerwania pojedynku na niekorzyść naszego zawodnika. Piotrek zakończył turniej na trzecim miejscu zdobywając tym samym brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski  2020.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.