12-02-20
Powiat chojnicki. Po pożarze w chojnickim hospicjum
Tłumy na charytatywnym koncercie Eleni w Chojnicach

W minioną niedzielę w chojnickiej Bazylice Mniejszej odbył się koncert będący wyrazem solidarności Eleni ze wszystkimi, którzy ponieśli bolesną stratę na skutek tragicznego wypadku w Hospicjum Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.


Piękny koncert w wykonaniu Eleni na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.   |  fot. nad.

Artystka swoją obecnością chciała okazać wsparcie duchowe rodzinom zmarłych oraz pracownikom Hospicjum na miesiąc od tragedii. Koncert był również wyrazem wdzięczności względem osób zaangażowanych w działania na rzecz hospicjum w tak trudnym dla instytucji momencie. Zwieńczeniem wydarzenia była zbiórka funduszy, które zostaną przekazane na rzecz osób poszkodowanych w wypadku.

Inicjatorami tej pięknej inicjatywy byli Eleni oraz ks. Arkadiusz Nowak – wiceprowincjał Zakonu Ojców Kamilianów, którzy od lat współpracują przy projektach mających na celu niesienie pomocy ludziom chorym i potrzebującym. Na wieść o wypadku w Chojnicach postanowili natychmiast zareagować ofiarując nie tylko modlitwę, ale również czynne wsparcie organizując koncert charytatywny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.


Prowadzący uroczystość ks. Arkadiusz Nowak podkreślił, że repertuar, który wybrzmiał w świątyni był zaplanowany tak, by pomiędzy refleksją nad żalem i smutkiem wywołanym tęsknotą pojawiała się nadzieja i wiara w dobro jako nadrzędną wartość. Nie zabrakło także największych przebojów artystki, stanowiących ukłon w stronę tych osób z publiczności, które są wielbicielami dorobku artystycznego piosenkarki.

Kameralny anturaż bazyliki, zjawiskowy głos Eleni wyrażający całą gamę ludzkich uczuć oraz wspaniała publiczność stworzyli niepowtarzalny nastrój przepełniony szczerością, życzliwością i ciepłem. Cel wydarzenia najpełniej ujął w swym wystąpieniu ksiądz Nowak: „Niech ten koncert będzie wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy już hospicjum pomogli na każdy z możliwych sposobów, począwszy od pomocy duchowej poprzez modlitwę, na pomocy materialnej skończywszy”.

Zespół Fundacji Palium

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.