3-06-20
Region. Na terenie Trójmiasta, w Chojnicach i Słupsku są mobilne punkty pobierania takich wymazów bez wychodzenia z auta
Pobieranie wymazów od dzieci będzie bardziej przyjazne

Terytorialsi w całym kraju wdrażają specjalna akcję informacyjną skierowaną do dzieci od których będą pobierane wymazy na obecność koronawirusa. Ma ona na celu przygotowanie najmłodszych do tego przedsięwzięcia.


Celem akcji jest przybliżenie procesu pobierania wymazów oraz zmniejszenie stresu związanego z badaniem, szczególnie wśród najmłodszych.   |  fot. DWOT

Wyjaśnienie im kto to będzie robił, w jaki sposób i po co. Wszystko to po to aby nasze pociechy oswoiły się z nową sytuacją, zrozumiały co je czeka i nie bały się tego badania. Obecnie w całym województwie pomorskim jeździ pięć zespołów składających się z żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ich zadaniem jest pobieranie wymazów od wskazanych przez sanepid osób i przesyłanie ich do badań na obecność koronawirusa. Ponadto, na terenie Trójmiasta, w Chojnicach i Słupsku są mobilne punkty pobierania takich wymazów bez wychodzenia z auta, gdzie również nasi żołnierze oraz studenci miejscowych uczelni pobierają takie próbki. Zdarza się, że zespół wymazowy żołnierzy WOT-u ma do przebadania w taki sposób całą rodzinę, w tym małe dzieci.

Aby przygotować je do tego przedsięwzięcia, terytorialsi  w całym kraju wdrażają specjalną akcję informacyjną skierowaną do najmłodszych. W prosty sposób opisują w niej w jaki sposób zostaną pobrane próbki do badań, informują, że nie należy bać się osób w tych dziwnych kombinezonach. Są to przebrani za bohaterów żołnierze, którzy chcą pomóc szybko uporać się z koronawirusem. Powstał w tym celu specjalny film, który możemy obejrzeć na portalu https://www.youtube.com/watch?v=RXsivJ_mzoQ.

Ponadto, żołnierze przeszli specjalne szkolenie w jaki sposób należy wykonywać takie wymazy u dzieci, jak z nimi rozmawiać, jak przygotować ich oraz rodziców do takiego badania. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do sprawniejszej i skuteczniejszej realizacji tego zadania.

por. Tomasz Klucznik oficer prasowy.7 Pomorska Brygada OT

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.