29-09-20
Pow. człuchowski – pow. chojnicki. Zaatakowali w lesie
Pobili i okradli taksówkarza z Chojnic.
Zamówili kurs do Człuchowa


W sobotę wieczorem policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn pobiło i okradło taksówkarza z Chojnic, sprawcy zabrali poszkodowanemu również samochód. Natychmiast w rejon gdzie doszło do zdarzenia zostały wysłane patrole Policji oraz pogotowie.

Funkcjonariusze rozpytali pokrzywdzonego o przebieg zdarzenia i ustalili, że taksówkarz przyjechał na umówiony kurs z Chojnic do Człuchowa, tam zabrał dwóch mężczyzn, z którymi pojechał w stronę Debrzna. Po kilku kilometrach mężczyźni polecili mu skręcić do lasu w drogę gruntową, tam po przejechaniu kilkuset metrów zaatakowali go i wyciągnęli z samochodu, zabrali mu pieniądze i dwa telefony, potem wrzucili go na tylne siedzenie i jeździli z nim po lesie, zatrzymując się kilka razy za każdym razem bijąc go dotkliwie. W pewnym momencie zostawili kierowcę taksówki w lesie i odjechali. Pobity mężczyzna idąc przez las doszedł do Dębnicy, gdzie poprosił mieszkańców o pomoc i wezwał Policję. Mieszkaniec Chojnic został zabrany do szpitala, natomiast policjanci sprawdzili tereny leśne gdzie doszło do zdarzenia i znaleźli w lesie porzuconą taksówkę, ustalili również dane osób, które mogły dokonać rozboju na taksówkarzu.

W niedzielę z samego rana funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa, to 26-letni mieszkaniec gminy Człuchów oraz jego kuzyn, 21-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, telefony i inne drobne rzeczy skradzione z samochodu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju, dodatkowo 26-latek usłyszał jeszcze zarzut kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecydował dzisiaj o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo, jakim jest rozbój grozi teraz zatrzymanym kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Człuchów

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.