30-12-19
Powiat chojnicki. Sześciu nietrzeźwych, dwóch bez uprawnień
Podsumowanie akcji
"Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie"

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie” dobiegła końca, jednak nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali się w sposób rozważny i rozsądny. Podczas tej ogólnopolskiej akcji na terenie powiatu chojnickiego zatrzymano sześciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Wśród tych osób byli także dwaj młodzi kierowcy w wieku 18 i 20 lat, którzy nie dosyć, że kierowali pod wpływem alkoholu to nie posiadali w ogóle uprawnień do kierowania i spowodowali kolizje drogowe w wyniku których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 Tegoroczna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Narodzenie” na drogach w całym kraju rozpoczęła się 24 grudnia. Przez te kilka dni policjanci drogówki oraz funkcjonariusze prewencji na terenie powiatu chojnickiego czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę by odwiedzić swoich bliskich i spędzić miło czas w gronie rodzinnym. Podczas tych wszystkich dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zarówno kierujących jaki i pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali  trzeźwość kierujących.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w właściwych fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy samochody nie były przeładowane. Dodatkowo mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym byli wyposażeni w elementy odblaskowe.

Podczas tej akcji na drogach powiatu chojnickiego zatrzymano 6 kierujących , którzy wsiedli za kierownicę auta pod wpływem alkoholu. Między nimi byli dwaj młodzi kierujący w wieku 18 i 20 lat, którzy usiedli za kierownicę aut pod wpływem alkoholu, nie posiadali oni w ogóle uprawnień i na dodatek spowodowali kolizje drogowe. Nietrzeźwi kierujący mieli od prawie 1 promila do ponad 2 promili w wydychanym powietrzu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy kierujący za popełnione przestępstwa drogowe odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

Rozsądek, ostrożność i trzeźwy umysł są najważniejszymi czynnikami mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.