1-07-19
Powiat chojnicki. Pijany kierowca zamienił się miejscami z pijanym pasażerem...
Podsumowanie działań "Prędkość"
na drogach powiatu chojnickiego

Chojnicka drogówka od 24 do 30 czerwca prowadziła działania „Prędkość” .Celem prowadzonych akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, a także uświadomienie kierującym jakie skutki niesie za sobą nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań mundurowi kontrolowali również auta pod kątem przestrzegania obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci podróżują w fotelikach ochronnych.

Pomorska  Policja  prowadzi szereg akcji prewencyjnych  celem zapewnienia  bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa. 

Działania przeprowadzone w ostatnim tygodniu na drogach powiatu chojnickiego miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu jak też wyeliminowanie z niego osób, które swym nieodpowiedzialnych zachowaniem stwarzały zagrożenie dla innych. W trakcie  akcji „Prędkość” policjanci szczególnym kontrolom poddawali  kierowców przekraczających dozwoloną przepisami prędkość na danym odcinku drogi, a zwłaszcza w obszarach zabudowanych. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 kierujących, gdzie w ponad 100  przypadkach kierujący dopuścili się  naruszenia przepisów– przekroczenia dozwolonej prędkości oraz innych wykroczeń, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zatrzymali również 15 dowodów rejestracyjnych w związku z naruszeniem stanu technicznego pojazdów.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Ponownie apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Jadąc zgodnie z przepisami dbamy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.


Pijany kierowca zamienił się miejscami z pijanym pasażerem...

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach zatrzymali do kontroli seata, którego kierujący widząc policyjny radiowóz, zamienił się na miejsca z pasażerem. Jak się po chwili okazało, obaj byli nietrzeźwi i nie posiadali w ogóle uprawnień do kierowania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

 Dzisiaj (1.07) nad ranem w jednej z miejscowości w gminie Brusy policjanci, patrolując wyznaczony rejon, zobaczyli samochód, który na widok radiowozu nagle przystanął, po czym ruszył w ich kierunku. Zwróciło to uwagę policjantów, którzy natychmiast ruszyli za tym samochodem. Po kilkuset metrach kierowca seata zatrzymał się na poboczu.

W pojeździe siedzieli dwaj mężczyźni. Na miejscu kierowcy 26-letni mieszkaniec gminy Chojnice, a obok niego 29-letni kolega. Policjanci od razu poczuli zapach alkoholu wydobywający się z auta. Jak się okazało w trakcie kontroli, zatrzymanie auta przed jadącym radiowozem nie było przypadkowe, starszy z kolegów przyznał się, że jak zobaczył jadący z naprzeciwka radiowóz, to się przestraszył i zgasł mu silnik w samochodzie. 26-latek, żeby nie wzbudzić podejrzeń funkcjonariuszy, szybko przesiadł się na miejsce kierowcy i ruszył w stronę jadącego radiowozu. Ostatecznie cała akcja zakończyła się zatrzymaniem dwóch kompanów, bo zarówno jeden, jak i drugi byli pod wpływem alkoholu i nie posiadali oni również w ogóle uprawnień do kierowania. U 26-latka alkomat wskazał ponad półtora promila alkoholu, a u 29-letniego mieszkańca gminy Brusy ponad promil w wydychanym powietrzu.

 W najbliższym czasie obaj mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.