6-05-21
POW. CHOJNICKI – POW. STAROGARDZKI.  Skontrolowało 40 pojazdów, m.in. 34 mandaty karne
Podsumowanie międzypowiatowych działań
ruchu drogowego na drodze krajowej nr 22


Pomimo licznych kampanii społecznych, komunikatów i apeli nawołujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które nie stosują się do znaków drogowych ignorując w ten sposób bezpieczeństwo swoje oraz innych. Jedną z form egzekwowania przepisów w tym zakresie są działania kontrolno - prewencyjne, które przeprowadzają każdego dnia policjanci na drogach powiatu chojnickiego oraz powiatów przez które przebiega droga nr 22. Niestety, kolejna akcja pod kryptonimem „Prędkość” pokazała, że większość skontrolowanych kierujących przez chojnickich mundurowych jeździ znacznie za szybko. Aż 34 osoby zastały ukarane mandatami karnymi w tym 24 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze apelują o rozsądną i ostrożną jazdę.
 
Wczoraj od wczesnych godzin porannych na tzw. „Berlince” trwały międzypowiatowe działania " Prędkość”. Ponieważ wspomniana trasa, jest głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez kilka powiatów naszego województwa, policjanci ruchu drogowego z Chojnic i Starogardu Gdańskiego wspierani przez grupę SPEED prowadzili na niej wzmożone kontrole drogowe.

Głównym celem prowadzonych ostatnio przez chojnickich policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Prowadzona kolejna akcja miała za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas prowadzonych czynności policjanci zwracali szczególną uwagę również na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie innych przepisów obowiązujących na drodze.

Funkcjonariusze prowadzili działania na tzw.„berlince” w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń w tym też w obrębie miejsc, gdzie mieszkańcy powiatu zaznaczają punkty na „Mapie zagrożeń. Mundurowi wykorzystywali zarówno radiowozy oznakowane jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze w głównej mierze podejmowali kontrolę wobec tych pojazdów, których kierujący przekraczali dozwoloną prędkość, ale także reagowali na inne wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami.

Ośmiu policjantów biorących udział w tych działaniach skontrolowało 40 pojazdów, nakładając na sprawców wykroczeń 34 mandaty karne, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu i brak przeglądu technicznego oraz pouczyli za drobne przewinienia 6 osób.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że przepisy dotyczące ruchu drogowego są dla naszego bezpieczeństwa.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.