17-05-19
Powiat chojnicki. Wartość budowy oszacowana jest na 730 269.67 zł.
Podwójna zjeżdżalnia o dużej przepustowości

Sezon letnich wakacji coraz bliżej. Przy plaży gminnej w Charzykowach trwają prace montażowe poszczególnych elementów konstrukcji przy budowie dwutorowej zjeżdżalni.


W Charzykowach trwa budowa zjeżdżalni, która podniesienie atrakcyjność kąpieliska.   |  fot. D. Wałdoch

Zjeżdżalnie zostały zaprojektowane jako sezonowe o otwartych przekrojach ślizgów. Każda ze zjeżdżalni kończy się niezależnymi tzw. wannami hamownymi stanowiącymi integralne części ślizgów. Zjeżdżalnia anakonda jest najpopularniejszą i najchętniej wybieraną atrakcją zarówno przez młodszych, jak i dorosłych użytkowników.

Zjeżdżalnia to najstarszy i również najchętniej wybierany model na obiektach rekreacyjnych. Największą jego zaletą jest możliwość zjazdu kilku osób jednocześnie przy zachowaniu pełnej kontroli i bezpieczeństwa. To bardzo ważny aspekt dla opiekunów, którzy obserwują zabawę swoich dzieci w bezpiecznym i otwartym otoczeniu.

Wartość budowy oszacowana jest na 730 269.67 zł. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych z Programu Operacyjnego ” Rybactwo i Morze” poprzez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Morenka” z siedzibą w Charzykowach – 300 tys. zł., pozostała kwota opłacona zostanie ze środków gminnych. Koniec realizacji jest planowany na 30 maja br. Budowy podjęła się Firma Mazur Sp. z o.o. z Bytomia.

(red.) fot. D. Wałdoch

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.