19-09-20
Czersk. Bieganie to ich pasja!
Podwójne święto – urodziny Zbigniewa
Świerczyńskiego i Kazimierza MiszkeNa zdjęciu od lewej: Kazimierz Miszke i Zbigniew Świerczyński.

Dzisiaj (19.09) grupa biegaczy z Czerska, ale nie tylko, biegowo celebrowała podwójne święto - urodziny czerszczan - Zbigniewa Świerczyńskiego (70l.) oraz Kazimierza Miszke (65l). Oprócz 10 - cio kilometrowej trasy wytyczonej ścieżkami Parku Borowiackiego na zebranych czekał też tort, pamiątkowe medale, a na jubilatów dodatkowo liczne życzenia i prezenty.


Życzenia składali m.in. słynny rolnik z Wituni maratończyk Ryszard Kałaczyński. Na urodzinach obecny był też  burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Na najszybszych biegaczy czekały również puchary - dla pierwszej na mecie kobiety i mężczyzny. Otrzymali je: biegaczka ABCzersk - p.Bożena oraz biegacz Floriana Chojnice – p.Michał.

Pan Zbigniew jest osobą niewidomą. Przygodę z biegami rozpoczął dokładnie 20 lat temu. Jego towarzyszem w bieganiu jest właśnie pan Kazimierz – drugi jubilat, którego ten rodzaj aktywności fizycznej pochłania już od 35 lat. Obydwaj przyznają, że bieganie to ich pasja.

Jubilatom życzymy licznych biegowych sukcesów, satysfakcjonujących wyników oraz braku kontuzji.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.