12-03-18
Powiat chojnicki. DZIAŁANIA POLICJI NA DROGACH POWIATU CHOJNICKIEGO
Policja kontroluje pojazdy do nauki jazdy,
uprzywilejowane oraz firm ochroniarskich

Na terenie powiatu chojnickiego policjanci dzisiaj od wczesnych godzin porannych prowadzą kolejną  akcję dotyczącą kontroli pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Ponadto funkcjonariusze w miniony weekend (piątek sobota) zakończyli działania ukierunkowane na pojazdy uprzywilejowane i firm ochroniarskich.

Podczas prowadzonych akcji, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze interweniują wobec kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości oraz eliminują z dróg pojazdy niesprawne technicznie.

W ciągu ostatnich dni, a także dzisiaj na drogach powiatu chojnickiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze wyposażeni w wideo rejestrator samochodowy oraz ręczne mierniki prędkości zatrzymywali między innymi kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, właściwe wyposażenie samochodów oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

W czasie trwających działań ukierunkowanych na kontrolowanie pojazdów uprzywilejowanych i firm ochroniarskich (piątek sobota), policjanci zatrzymali do kontroli blisko 50 kierujących w tym kilka pojazdów uprzywilejowanych. Funkcjonariusze nałożyli około 20 mandatów karnych w tym większość za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Stróże prawa przypominali użytkownikom dróg, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także o tym żeby dbać o stan techniczny i właściwe wyposażenie samochodów aby jazda była bezpieczna.

Prowadzone akcje znalazły swoje odzwierciedlenie w bezpieczeństwie na drogach powiatu chojnickiego. Miejscowi policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego oraz znacznie mniejszą liczbę kolizji drogowych. Wkrótce zostaną przeprowadzone działania pn. "pasy".

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.