1-03-21
Powiat kościerski. Policja podsumowała 2020 rok. Więcej przestępstw niż w 2019
Roczna odprawa w kościerskiej komendzie

W Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie nadkom. Adam Bork. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki.

Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – także w pomorskim garnizonie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Dlatego odprawa służbowa podsumowująca roczną pracę kościerskich funkcjonariuszy została przeprowadzona zdalnie. Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie nadkom. Adam Bork połączył się na wideoodprawie z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie kom. Michałem Domerackim oraz naczelnikami poszczególnych wydziałów. W przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2020 roku. Komendant złożył podziękowania za pracę policjantów i pracowników cywilnych kościerskiej komendy oraz za zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.

W ubiegłym roku na terenie powiatu kościerskiego zgłoszono więcej przestępstw niż w 2019. Policjanci powiatu kościerskiego w 2020 roku odnotowali 1257 przestępstw najbardziej dokuczliwych społecznie, zaś w 2019 roku takich przestępstw było o 157 mniej. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych wykrywalność tych przestępstw ukształtowała się na poziomie 82%, co daje wzrost o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2020 roku mundurowi zatrzymali 96 osób poszukiwanych. Policjanci podczas codziennych służb w 2020 roku wyeliminowali z dróg powiatu kościerskiego 163 nietrzeźwych kierujących. To o 26 więcej zatrzymanych pijanych kierowców niż w 2019 roku. Mundurowi w 2020 roku zatrzymali 110 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 2019 roku 73 kierowców straciło prawo jazdy za to wykroczenie.
W 2020 roku zatrzymano 50 osób, które posiadały narkotyki. W 2019 roku takich zatrzymań było 28.

Mundurowi w 2020 roku odnotowali 64 wypadki drogowe, w których 87 osób zostało rannych, zaś w 2019 roku doszło do 134 takich zdarzeń, w których 196 osób odniosło obrażenia. W 2020 roku doszło do 6 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Zginęło 8 osób.

W roku 2020 z uwagi na sytuację wywołaną przez koronawirusa, nie organizowano żadnych debat społecznych.

Podsumowując odprawę Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie ocenił pozytywnie pracę kościerskich policjantów i pracowników cywilnych, dziękując jednocześnie policjantom za wkład w osiągnięte wyniki.

KPP Kościerzyna

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.