21-03-18
Powiat chojnicki. Zdjęcia – okolice Suszka, zapora na Brdzie
Policjanci, antyterroryści, pirotechnicy
i snajperzy zabezpieczali wizytę prezydenta

Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty na terenie Rytla, Suszka, Mylofu i Brus było głównym zadaniem chojnickich policjantów. Po raz kolejny służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Służbą Ochrony Państwa, Strażą Leśną i Strażą Pożarną, wizyta głowy państwa przebiega bez żadnych zakłóceń.

Wizyta najważniejszej osoby w państwie to spore wyzwanie dla policjantów. Planowanie tego zabezpieczenia rozpoczęło się kilka dni wcześniej. W ścisłej współpracy z Kancelarią Prezydenta i Służbą Ochrony Państwa zostały wyznaczone miejsca, w których obecność policjantów była niezbędna. Do działań zaangażowani zostali pirotechnicy, antyterroryści, policjanci kryminalni i patrole ruchu drogowego. Dużo pracy podczas tego zabezpieczenia mieli także  funkcjonariusze z oddziałów prewencji z Gdańska. Wspólnie dbali o porządek publiczny w miejscach wizytowanych przez Prezydenta RP.

Na kilka godzin przed przyjazdem Prezydenta RP pracę rozpoczęli pirotechnicy, którzy dokładnie sprawdzali budynki, pojazdy oraz osoby pod kątem obecności niebezpiecznych ładunków.

Prezydent swoją wizytę rozpoczął na obszarach dotkniętych nawałnicą; na początek spotkał się z mieszkańcami Rytla. Następnie udał się do Suszka, gdzie złożył kwiaty w miejscu tragicznej śmierci dwóch harcerek. Następnym punktem wizyty głowy państwa była tama na Brdzie w miejscowości Zapora-Mylof. Prezydent zakończył pobyt na naszym terenie w Brusach, tam też spotkał się z wolontariuszami i przedstawicielami organizacji zaangażowanych  w akcję likwidacji skutków zeszłorocznej nawałnicy.

Istotnym elementem w zabezpieczeniu tej wizyty było bezpieczne przeprowadzenie głowy państwa pod eskortą policyjną od granic naszego powiatu do miejsc, w których zaplanowane były spotkania z przedstawicielami lokalnych władz i miejscową ludnością. Realizacja przedsięwzięcia była podzielona na czynności zabezpieczenia operacyjnego i prewencyjnego. Każde z nich miało sprowadzać się do jednego – sprawić, aby kilkugodzinny pobyt głowy państwa przebiegł bez zakłóceń i wydarzeń nadzwyczajnych.

Mobilizacja policyjnych sił przy jednoczesnej koordynacji działań sprawiły, że chojnicka policja skutecznie wywiązała się z tego bardzo odpowiedzialnego zadania. W efekcie tego można powiedzieć, że wizyta Prezydenta RP przebiegła bezpiecznie.

KPP Chojnice

Wkrótce zamieścimy relację z wizyty prezydenta w Brusach  - spotkanie Prezydenta RP z wolontariuszami oraz przedstawicielami organizacji zaangażowanych w akcję likwidacji skutków nawałnicy w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Zobacz również - artykuł:
„Prezydent Andrzej Duda na terenach zniszczonych przez nawałnicę” (ZDJĘCIA, WIDEO)Wideo z wizyty prezydenta w Rytlu (20.03): 

 

Zdjęcia (20.03) – w kolejności - okolice Suszka, zapora na Brdzie, Brusy (przed spotkaniem):

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.