29-06-19
Powiat chojnicki. Chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia
Policjanci kontrolują miejsca letniego
wypoczynku dzieci i młodzieży

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach aktywnie włączyli się w akcję informacyjno - edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotykają się z młodzieżą na terenie całego powiatu – wszystko po to, żeby uświadomić najmłodszym jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą oraz podczas wakacji.

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie chojnickim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Już od końca czerwca funkcjonują obozy harcerskie, kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby, w tym także policja. Działania policjantów nie ograniczają się wyłącznie do kontroli takich miejsc. Policjanci, poprzez liczne spotkania dydaktyczne, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują pogadanki i zajęcia profilaktyczne, zachęcające do bezpiecznych zachowań.

Jedna z tego typu kontroli odbyła się w czwartek. Policjanci z chojnickiej komendy odwiedzili obozy harcerskie, żeglarskie oraz kolonie na terenie naszego powiatu. Spotkania ze dziećmi i młodzieżą to już tradycja, która narodziła się dzięki ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w sąsiedztwie zbiorników wodnych, w szczególności przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali młodzież i dzieci również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku poza obszarem zabudowanym.

W trakcie wakacji w dalszym ciągu chojniccy  policjanci będą kontrolować miejsca letniego wypoczynku. Odwiedzą również półkolonie, zapewniające atrakcyjny wypoczynek dzieciom, które w tym roku nie wyjadą ze swojego miejsca zamieszkania. Ponadto nad jeziorami o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy. To oni patrolować będą akweny wodne, zwracając uwagę na zagrożenia i przypominając amatorom wodnego wypoczynku o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.