19-06-20
Powiat chojnicki. Zabezpieczono również znaczne ilości marihuany i innych środków narkotycznych
Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Policjanci Wydziału Kryminalnego chojnickiej komendy  w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojnice ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z domów, gdzie znaleziono blisko 120 krzewów konopi indyjskich oraz ponad trzy kilogramy marihuany.

Znajdował się tam również specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany, tj. namioty, lampy, wentylatory i klimatyzatory oraz kilkadziesiąt donic w których przygotowane były rozsady. Kolejne środki narkotyczne zostały zabezpieczone przez policjantów w miejscu zamieszkania podejrzanych.

Na miejscu, gdzie policjanci zlokalizowali plantację pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu dwóch mieszkańców gminy Chojnice w związku z uprawą, wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Mężczyźni zostali osadzeni  w policyjnych celach. Wczoraj zostali przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili także z wnioskiem o zastosowanie wobec tych mężczyzn tymczasowego aresztu.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.