Ogłoszenie
Pomoc domowa - gdzie szukać?Grudzień to jeden z najbardziej zabieganych miesięcy w całym roku. Końcówka roku to czas na przygotowania do Bożego Narodzenia i Sylwestra, podsumowania i plany oraz sprzątanie. To ostatnie często decydujemy się komuś zlecić, aby samemu zająć się budowaniem świątecznej atmosfery, zakupami i gotowaniem. Gdzie szukać pomocy domowej, która wyręczy nas w obowiązkach?

Ostatnimi czasy modne stało się odpuszczanie – przecież nic się nie stanie, jeśli nie uda nam się wszystkiego dokładnie posprzątać na święta, a na wigilijnym stole nie pojawi się 12 potraw. Czas spędzony z najbliższymi jest najważniejszy. Oczywiście! Ale jednak każda gospodyni chce, aby te wyjątkowe dni były idealne w każdym calu. Właśnie dlatego warto poprosić o pomoc i zatrudnić osobę do sprzątania.

Gdzie znaleźć profesjonalną pomoc?
Godnych zaufania osób możemy szukać na kilka sposobów. Dobrym sposobem jest poczta pantoflowa, warto zapytać czy nasi znajomi nie korzystają z podobnych usług i mogą polecić konkretną osobą. Doskonałym źródłem jest także internet, w którym znajdziemy nie tylko osoby do sprzątania, ale także oferujące pomoc we wszelkich domowych obowiązkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Sprzątanie w Gdańsku” , aby znaleźć strony z ofertami. Najczęściej zobaczymy profile osób z informacjami o tym, co dokładnie mogą zaoferować, jakie mają doświadczenie i stawki. Dzięki temu od razu otrzymujemy komplet danych i możliwość skontaktowania się w wybraną osobą. W wiadomości warto od razu dopytać o wszelkie kwestie i umówić się na spotkanie. Jeśli nie chcemy zostawiać danej osoby samej w domu możemy uzgodnić termin, w którym ktoś będzie w nim obecny.

 

Co zlecić pomocy domowej?
Najczęściej osoba sprzątająca sama określa zakres obowiązków, jednak praktycznie wszystkie oferują sprzątanie mieszkań, domów i biur. W grę wchodzi wycieranie kurzu, odkurzanie i mycie podłogi, zmywanie naczyń czy zamiatanie. Dodatkowo zlecić możemy mycie okien i zmianę firan, co szczególnie odciąży nas w okresie świątecznym. Ponadto pomoc domowa zrobi pranie, poprasuje, wypoleruje szkło i srebro, a w razie potrzeby pomoże w zakupach oraz gotowaniu. W przypadku budynków jednorodzinnych możemy zlecić koszenie trawy lub grabienie liści. Okazjonalnie zdarza się, że pomoc domowa zostaje z dzieckiem lub podaje mu posiłek. Wszystkie obowiązki są kwestią indywidualnych ustaleń i adekwatnej zapłaty. 

 

 

Cennik pomocy domowej
Ceny za pomoc w obowiązkach domowych zależą od dokładnego zakresu obowiązków i czasu pracy. Stawka za godzinę to średnio 20 zł, ale ceny zaczynają się już od 10 zł i sięgają 30 zł. Wybierając pomoc domową nie warto jednak kierować się tylko ceną, ale przede wszystką jakością wykonanych obowiązków. Dodatkowe wsparcie ma nas odciążyć, a nie dołożyć pracy. Dlatego zwracajmy uwagę na to, czy osoba sprzątająca jest dokładna, rzetelna i odpowiedzialna. Pamiętajmy też, że kluczem dobrej współpracy jest komunikacja. Od początku dokładnie określmy obowiązki i usługi, na których nam zależy, aby nie było niepotrzebnych niedomówień i nieprzyjemnej atmosfery po skończonym zleceniu.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.