15-11-19
Region. Sprawdź szczegółowe programy wydarzeń w powiatach
Pomorski Dzień Przedsiębiorczości już 20. listopada

Już 20 listopada we wszystkich powiatach naszego województwa odbędzie się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. Organizuje go Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy oraz pomorskimi pracodawcami.

Wydarzenie odbywające się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się w naszym regionie po raz jedenasty, w siedemnastu powiatach jednocześnie. W każdym powiecie obchody święta przedsiębiorczości będą miały indywidualny charakter. Na uczestników czeka wiele atrakcji. W programach są m.in.: warsztaty z przedsiębiorczości i kreatywności, spotkania z młodymi przedsiębiorcami, którzy dzielić się będą doświadczeniem i dobrymi praktykami, prezentacje i stoiska informacyjno-doradcze instytucji zaangażowanych w rozwój biznesu, panele dyskusyjne z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji rynku pracy, a także gry biznesowe i konkursy.

Impreza centralna, organizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, odbędzie się w gdańskim Olivia Business Centre. Z młodzieżą szkół średnich zagramy w grę miejską, odwiedzając pracodawców mających swoje siedziby w OBC. Będą wśród m.in.: Lufthansa, PwC, Staples, Torus czy State Street. Uczniowie spotkają się też z młodymi przedsiębiorcami oraz wysłuchają inspirujących prelekcji na temat przedsiębiorczości, kreatywności, roli mediów społecznościowych w biznesie czy pracy przyszłości. Z młodzieżą porozmawiają o tym m.in. Przemysław Staroń – nazywany profesorem Snapem, Nauczyciel Roku 2018, a także Karol Wyszyński – youtuber, wydawca kanału Szukam Pracy.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości dedykowany jest wszystkim, którzy chcą się rozwijać zawodowo, myślą o własnym biznesie, prowadzą firmy albo po prostu szukają inspiracji i motywacji do rozwoju postawy przedsiębiorczej, która przydaje się nie tylko w pracy zawodowej, ale i życiu prywatnym. Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli w jednym miejscu uzyskać wiele konkretnych, przydatnych informacji.

Do zobaczenia 20 listopada.

Kanały informacyjne wydarzenia:
www:   Sprawdź szczegółowe programy wydarzeń w powiatach (https://wupgdansk.praca.gov.pl/pdp)

Tomasz Robaczewski
starszy inspektor wojewódzki

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.