23-11-20
POMORSKIE. Europejskie Centrum Solidarności
Forum Młodych 2020. O jakiej Polsce marzą?
Co chcieliby zmienić?Forum Młodych w 2019 r. Mat. prasowy ECS


„Młodzi i polityka" to hasło kolejnego Forum Młodych, organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Od 24 do 26 listopada 2020 r. uczennice i uczniowie szkół średnich z całej Polski będą mogli spotkać się w sieci, aby wziąć udział w ciekawych debatach, spotkaniach i warsztatach. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W tym roku Forum Młodych potrwa aż trzy dni, a w związku z pandemią przeniesie się do internetu. Popołudniami, po lekcjach, młodzież z całej Polski będzie miała okazję do spotkań ze specjalistkami, ekspertami, naukowcami i aktywistkami.

O czym będą debatować?
Temat przewodni tegorocznych rozmów dotyczyć będzie życia publicznego. Młodzi będą więc mówić o tym, kim chcą być i o jakiej Polsce marzą. Zastanawiać się będą nad relacjami między państwami a Kościołami. Dowiedzą się, na czym polega praca posłanek i posłów, a członkinie i członkowie partyjnych młodzieżówek zostaną zapytani o polityczne radości i frustracje. W programie forum przewidziano także mikrosesję naukową poświęconą walce o wolność i równość oraz specjalne warsztaty dla tych, którzy chcą działać, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Ewa Kulik-Bielińska – dyrektorka Fundacja Batorego, opozycjonistka w PRL, Szymon Hołownia – publicysta, prezes stowarzyszenia Polska 2050, Aleksandra Łoboda – studentka nauk społecznych, współorganizatorka protestu „Zajmijcie się pandemią” oraz prof. Tomasz Szlendak – dyrektor Instytut Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Forum Młodych 2020. Młodzi i polityka

24-26 listopada 2020 r., wtorek- czwartek
Europejskie Centrum Solidarności

Szczegółowe informacje, w tym program oraz formularz rejestracji w wydarzeniu, dostępne są na stronie internetowej Europejskiego Centrum Solidarności (TUTAJ)

Wydarzenie na Facebooku

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.