27-08-20
POMORSKIE. Petycja - podpisywać się mogą wszyscy mieszkańcy gminy
„Pod Biało-Czerwoną” - konkurs Prezesa Rady Ministrów

"Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich. To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość" – mówił w Tychach podczas inauguracji akcji „Pod Biało-Czerwoną” premier Mateusz Morawiecki.

Akcja "Pod biało-czerwoną"

Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które oddali życie nasi przodkowie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, buduje wspólnotę i wzmacnia ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą się podpisywać wszyscy jej mieszkańcy.

Ilu podpisów potrzeba do realizacji projektu?

-    w gminach do 20 000 mieszkańców - przynajmniej 100 podpisów
-    w gminach do 100 000 mieszkańców - przynajmniej 500 podpisów
-    w minach powyżej 100 000 mieszkańców - przynajmniej 1000 podpisów

Harmonogram akcji

-    25 sierpnia 2020 r. – ogłoszenie projektu przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
-    11 listopada 2020 r. – zakończenie zbiórki podpisów online.
-    29 listopada 2020 r. – opublikowanie listy gmin, które uzyskały niezbędną liczbę podpisów.

Trzy gminy z największą procentowo liczbą podpisów odwiedzi Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier weźmie udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Więcej : https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Pomorski Urząd Wojewódzki

Oddaj głos poparcia: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.