1-03-21
POMORSKIE. 2 marca
Tarcza antykryzysowa – dyżur telefoniczny ekspertów

Gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny, który odbędzie się 2 marca. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach Tarczy antykryzysowej.


Podczas dyżuru telefonicznego eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej czyli świadczenia postojowego i zwolnienia z opłacania składek.

Po zmianie przepisów, przedsiębiorcy z branż określonych w Tarczy antykryzysowej mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., albo za luty 2021 r. W myśl nowego rozporządzenia przedsiębiorcy mogą również otrzymać świadczenie postojowe maksymalnie trzykrotnie.

Wniosek o to świadczenie mogą złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii. ZUS przyjmuje wnioski tylko elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE). O wsparcie mogą ubiegać się firmy reprezentujące branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową, sportową, sprzedaży detalicznej, turystyczną, transportową, edukacyjną, cateringową.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 2 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 58 307 86 25.

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.