14-01-20
Czersk. W 2020 roku gmina przeznaczy na rozbudowę monitoringu 55 tys. zł
Ponad sto zgłoszeń w ciągu pół roku.
Czerski monitoring działa coraz lepiej

Miejskie kamery obserwują już sporą część Czerska, a w tym roku monitoring będzie jeszcze rozbudowany. Stała obserwacja i coraz lepsza jakość sprzętu pozwalają na zgłaszanie policji większej liczby zdarzeń.

W zeszłym roku, od początku czerwca do końca grudnia, pracownicy czerskiego monitoringu zgłosili policji 112 zdarzeń. Większość z nich, bo aż 85, dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych. I przeważnie te wykroczenia były rejestrowane w centrum Czerska. 33 na deptaku, czyli ulicy Ostrowskiego i 30 na placu Ostrowskiego. Sporo pracy policja miała też w parku Borowiackim. Po obserwacji tamtejszych kamer pracownicy zawiadamiali funkcjonariuszy 20 razy.

W zeszłym roku system czerskiego monitoringu był systematycznie rozbudowywany. Liczba i jakość kamer będzie się zwiększała także w tym roku. Po wcześniejszej przebudowie oświetlenia zmodernizowany zostanie monitoring w parku Borowiackim i na stadionie miejskim. To jednak nie wszystko. Kolejnym elementem powiększającym zasięg obserwacji będzie rejon ul. Jana Pawła II oraz ul. Matejki. Planuje się też montaż kamer na Szkole Podstawowej nr 2, które będą obserwować skrzyżowanie ul. Kościuszki i Batorego oraz parking przy Domu Chleba.

Gmina na ten cel w budżecie na rok 2020 zaplanowała kwotę 55 tyś. zł.

UM w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.