9-04-19
Gm. Czersk. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo okoliczności zdarzenia
Poparzony 9-latek z gm. Czersk trafił do szpitala

Wczoraj (08 kwietnia br) policjanci otrzymali wezwanie do jednej z miejscowości na terenie gminy Czersk, gdzie według zgłoszenia doszło do poparzenia wskutek zajęcia się ogniem 9-letniego chłopca. Dyżurny natychmiast pod wskazany adres skierował policjantów, którzy dotarli na miejsce w chwili, kiedy była już udzielana pomoc medyczna przez załogę karetki pogotowia poparzonemu chłopcu. Poszkodowane dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala specjalistycznego w Szczecinie.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że grupa chłopców w wieku od 7 do 14 lat bawiła się na jednej z posesji. W trakcie zabawy za jednym z budynków dzieci przy użyciu substancji łatwopalnej rozlewanej na ziemię wzniecali ogień. W wyniku tej niebezpiecznej zabawy doszło do zajęcia się ogniem odzieży jednego z chłopców co doprowadziło do poważnych poparzeń ciała u 9-latka.

Na miejscu pracowała też grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze rozpytali uczestników zdarzenia oraz rodziców dzieci, a także przebadali ich na zawartość alkoholu; byli trzeźwi.

Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że jednym z największych zagrożeń dla dzieci jest pozostawienie ich nawet na chwilę bez nadzoru. Brak uwagi opiekunów może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dzieci wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki. Szczególnie gdy jesteśmy zajęci pracami domowymi, wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Bądźmy więc bardziej ostrożni i zwracajmy uwagę na nasze pociechy, bo one nie zawsze sobie zdają sprawę z zagrożeń jakie na nie czyhają nawet podczas zabawy.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.