23-04-19
Czersk. Relacja
Porażka na zakończenie sezonu

W ostatnim swoim meczu drugoligowcy Borowiaka Czersk ulegli 30 – 34 zawodnikom Agropom Latocha Gniew. Spotkanie było jednym z najbardziej wyrównanych meczów, jakie rozegrała czerska drużyna w tym sezonie.

Po bardzo dobrym początku, kiedy w 7. minucie gospodarze prowadzili 4 – 1, nastąpiło załamanie ich gry. Po raz kolejny w tej rundzie kibice obserwowali kilkuminutową niemoc naszych, bowiem przez kolejne siedem minut nie zdobyli oni bramki tracąc sześć (4 – 7). Niestety, jak się wydaje ten okres gry ustawił mecz. Mimo niezłej gry miejscowych w dalszej części wynik do przerwy pozostał niekorzystny – 12 – 14. Czerszczanie od początku drugiej połowy gonili wynik, w 44. minucie doprowadzając do remisu 21 – 21. Przez kilka kolejnych minut gra toczyła się bramka za bramkę, jednak końcówka należała do przyjezdnych. W 55. minucie odskoczyli oni na 3 bramki. Zawodnicy Borowiaka próbowali jeszcze poprawić wynik jednak doświadczeni przeciwnicy, których grą kierował rozgrywający 46-letni Robert Karnowski, umiejętnie przedłużali grę „kradnąc” cenne sekundy. Mecz zakończył się wynikiem 30 – 34 dla przyjezdnych.

Skład drużyny z Czerska: K. Klunder – B, S. Thiede – 3 bramki, K. Łukasik – 6, M. Konik – 1, P. Linda – 3, M. Łoński – 2, M. Lenz, S. Piotrowski, K. Wojciechowski – 4, Ł. Dobrzański – B, S. Pstrąg – 1, P. Moczadło – 5, E. Pstrąg – 4, M. Gliniecki – 1, M. Jakubowski. Trener – P. Jakubowski.