7-04-18
Gm. Czersk. Można zgłaszać zapotrzebowanie na sadzonki
Posadzą dęby i lipy

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku radny Zenon Konefka zgłosił inicjatywę posadzenia w gminie 100 dębów na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przedsięwzięcie włączyło się Nadleśnictwo Czersk, które przekaże sadzonki i pomoże przygotować podłoże.

Sołtysi i przewodniczący osiedli składają już zapotrzebowanie na drzewka, które posadzą wraz z mieszkańcami na terenie swojego sołectwa czy osiedla. Jak słyszymy, zgłoszono już zapotrzebowanie na prawie wszystkie dęby. Pierwsze nasadzenia mają się odbyć w przyszłym tygodniu.

Radny Zenon Konefka informuje, że przy okazji prowadzonej akcji będzie można posadzić również lipy drobnolistne (gatunek bardzo miododajny). Zgłosili się bowiem lokalni pszczelarze i sponsorzy, którzy zaproponowali bezpłatne przekazanie sadzonek m.in. dla osób prywatnych – łącznie 1000 sztuk.

Tak więc osoby zainteresowane pozyskaniem lip proszone są o kontakt z sołtysami lub przewodniczącymi osiedli w celu otrzymania w/w sadzonek.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.