21-11-19
Gm. Czersk. Uważajmy na domokrążców- Policja apeluje o ostrożność!
Poszkodowane starsze małżeństwo w gm. Czersk.
Oferowali koce i pościele, ukradli pieniądze...


We wtorek (19.11) kilka minut po godzinie 13.00 dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z jednego z domów w gminie Czersk. Z ustaleń dzielnicowego, który niezwłocznie pojechał na miejsce zdarzenia wynika, że do domu starszego małżeństwa przyszło trzech mężczyzn o ciemnej karnacji skóry oferując do sprzedaży koce i pościele. Umiejętnie prowadząc rozmowę odwrócili uwagę domowników, przeszukali mieszkanie i ukradli pieniądze (większą kwotę), które starsi ludzie mieli schowane w domu.

Sprawcy pomimo prowadzonych kampanii profilaktycznych przez Policję kierowanych do osób starszych nadal wykorzystują łatwowierność tych osób i pod pozorem sprzedaży ubrań, koców, lub choćby napicia się wody wchodzą do domów. W czasie gdy jedna osoba zajmuje właściciela rozmową, pozostałe penetrują mieszkanie i kradną najczęściej pieniądze w gotówce.

Policja ostrzega wszystkich przed tzw. „domokrążcami” oferującymi do sprzedaży różne przedmioty, niewiadomego pochodzenia. Apelujemy szczególnie do starszych osób, by nie wpuszczały do swoich domów obcych osób, które pukając do drzwi próbują pod różnymi pozorami wejść do mieszkania. Apelujemy również do opiekunów starszych osób, by uświadomili swoich podopiecznych, że „domokrążcy” w bardzo perfidny sposób potrafią wykorzystać ich ufność i chwilową nieuwagę, wejść do mieszkania i okraść domowników z pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.