28-11-19
Gm. Czersk. Pulsoksymetry - szybko i sprawnie mierzą tętno i saturację krwi
Potrzebny sprzęt trafił do jednostek
z gminy Czersk

W tym roku jednostki z gm. Czersk przystąpiły do programu 5000+. Wszystkie 13 straży z rządowych pieniędzy zakupiło nowy sprzęt. Jednak pięć OSP dodatkowo wysłało swoich strażaków na kurs pierwszej pomocy. W związku z tym burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski przygotował dla nich niespodziankę. Urząd zakupił dla druhów pulsoksymetry.

Z wnioskiem o przekazanie takiego sprzętu strażakom wystąpił Maciej Deja, radny miejski i także strażak. W tym tygodniu burmistrz przekazał sprzęt przedstawicielom OSP.

Pulsoksymetry to urządzenia zakładane poszkodowanemu lub choremu na palec. Szybko i sprawnie mierzą tętno i saturację krwi.

Burmistrz zapowiedział, że w przyszłości będzie się starał, żeby takie urządzenia były na wyposażeniu innych jednostek z gminy Czersk.

Źródło - UM Czersk
Opr. (red)
Fot. UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.