25-05-25
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA
POW. CHOJNICKI. Nasi strażacy na Modex 2025 UE
W dniach 18-23 maja 2025 roku, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Chojnicach brali aktywny udział w jednym z największych i najważniejszych wydarzeń strażackich w Polsce - Modex 2025 UE. To były wyjątkowe ćwiczenia, które zgromadziły najlepsze zespoły ratownicze z wielu krajów oraz dyrektorów generalnych Unii Europejskiej odpowiedzialnych za ochronę ludności.
W trakcie ćwiczeń Modex 2025 Komendant Powiatowy PSP w Chojnicach brygadier Henryk Koźlewicz obserwował wydarzenie zapoznając się z jego przebiegiem i funkcjonowaniem. Spotkał się również, wraz z innymi komendantami powiatowymi i miejskimi, z Komendantem Głównym PSP, by omówić kluczowe kwestie związane z tym prestiżowym wydarzeniem.
Do sukcesu ćwiczeń Modex 2025 w znaczący sposób przyczynili się funkcjonariusze naszej jednostki:
- mł. bryg. Arkadiusz Kulesza, brał cały czas udział w działaniach sztabu Modex i koordynował działania ds. logistyki, której również był członkiem. W trakcie spotkań często operował językiem angielskim.
- st. asp. Tomasz Laska, obsługiwał samochód dowodzenia i łączności podczas bardzo ważnego epizodu w Starogardzie Gdańskim. Był to kluczowy element ćwiczeń trwających ponad 24 godziny, podczas których stanowisko funkcjonowało bez przerwy. Tomasz Laska wykonał swoją pracę na najwyższym poziomie, zapewniając sprawną realizację tego wymagającego zadania.
- ogn. Mateusz Cysewski, pełnił rolę tłumacza. Świetnie porozumiewał się z gośćmi w języku angielskim i z łatwością nawiązywał z nimi kontakt, co znacząco wspierało sprawną realizację ćwiczeń.
- st. sekc. Aron Górnowicz wykonał dużą część zdjęć dokumentujących to wydarzenie. Jego praca została doceniona nie tylko na poziomie lokalnym, ale także przez Komendę Główną PSP, która wykorzystuje jego zdjęcia do relacji z ćwiczeń Modex 2025. Dzięki jego pracy mogliśmy uwiecznić te wyjątkowe chwile i pokazać ogrom siły, jaki został włożony w to wydarzenie.
- sekc. Mariusz Michalec, był odpowiedzialny za koordynację wszystkich pojazdów z województwa, związanych z obsługą dyrektorów generalnych. Nie brał udziału w ćwiczeniach, ale miał kluczowy wkład w sprawną organizację transportu podczas przybywania dyrektorów generalnych.
- st. str. Damian Gołuński oraz st. str. Patryk Megger wspólnie pomagali przy sprawnej realizacji zadań logistycznych dot. transportu dyrektorów generalnych EU.
Na zapleczu ćwiczeń pracował również nasz informatyk:
- Bartosz Kosmalewicz, zajmował się transmisjami obrazu oraz wspierał punkt przyjęcia środków na autostradzie A1, na węźle Kopytkowo. W działaniach na miejscu współpracował ze st. str. Kamilem Meggerem, który pomagał przy rozstawieniu sprzętu oraz tematach związanych z transmisją obrazu.
To właśnie min. dzięki tej załodze ćwiczenia Modex 2025 UE przebiegły sprawnie i zakończyły się sukcesem.
Ich zaangażowanie i ciężka praca są powodem do dumy dla całej Komendy Powiatowej PSP w Chojnicach. Takie działania pokazują, że wspólnymi siłami możemy osiągać wielkie rzeczy i reprezentować nasz region na najwyższym poziomie.
KP PSP Chojnice
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.