6-08-21
Powiat chojnicki. Nie zatrzymał się do kontroli, uciekł policjantom, teraz odpowie za swoje czyny
PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY

Pod koniec czerwca policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic w Charzykowach zauważyli samochód marki Audi, który podjął manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, a ponadto jechał z dużą prędkością. Policjanci natychmiast zareagowali i dali sygnał kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu. Ten jednak nie zareagował i przyspieszył w kierunku ul. Bytowskiej.

W ślad za nim ruszyli policjanci rozpoczynając działania pościgowe. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna pomimo tego nie reagował na zaistniałą sytuację i kontynuował niebezpieczną jazdę popełniając szereg wykroczeń m.in. nie zastosował się do zatrzymania w momencie, kiedy sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony, wjechał na skrzyżowanie lewą stroną, skręcając w kierunku Bytowa.

Po kilkuset metrach wjechał na osiedle, gdzie swoją jazdą zmuszał pieszych oraz rowerzystów do ucieczki, co stwarzało realne zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, które niejednokrotnie uciekały na pobliskie posesje. Kierowca w dalszym ciągu kontynuował swą szaleńczą jazdę w stronę miejscowości Charzykowy. Jechał w sposób uniemożliwiający jego zatrzymanie, po czym w pewnej chwili policjanci stracili kontakt wzrokowy z pojazdem.

Stróże prawa natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia świadków oraz innych czynności procesowych i operacyjnych w celu ustalenia kierującego, który naraził na niebezpieczeństwo wielu uczestników ruchu drogowego w tym kobietę, która prawie została potrącona przez tego „pirata” drogowego. W wyniku intensywnych działań  policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Chojnic, który został doprowadzony do komendy na przesłuchanie. Jak się okazało to nie było pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez tego 28-latka.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mieszkańcowi Chojnic zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych zarzutów. Teraz z pewnością odpowie za przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego oraz liczne wykroczenia w ruchu drogowym przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.