17-05-21
Powiat chojnicki. Policyjny pościg
Przekroczył prędkość, nie zatrzymał
się do kontroli i był nietrzeźwy


Policjanci ruchu drogowego po pościgu zatrzymali 35-letniego kierowcę opla. Mężczyzna podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość o 88 km/h w terenie zabudowanym, nie zatrzymał się do kontroli, a także popełniał szereg wykroczeń podczas ucieczki.

W minioną sobotę, policjanci z chojnickiej "drogówki", kontrolując prędkość przy szkole na terenie miejscowości Nieżychowice, zauważyli jadącego ze znaczną prędkością opla. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca jechał 128 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Gdy policjanci dali mu sygnał i wskazali miejsce do zatrzymania się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i próbował uciec.

W trakcie pościgu siedzący za kierownicą auta mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry m.in. stworzył zagrożenie dla przechodzącej przez przejście kobiecie z półtorarocznym dzieckiem, która musiała odskoczyć na pobocze przed rozpędzonym pojazdem. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera, który porzucił auto i próbował oddalić się pieszo. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia jak wytrzeźwiał śledczy przedstawili mu zarzuty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.