8-08-20
Powiat chojnicki. Starosta:
W ciągu dwóch dni, mamy dwa niepowiązane ze sobą przypadki
Zamiast ślubu kwarantanna. Dziś kolejny
przypadek zakażenia koronawirusem

8 sierpnia - kolejny przypadek zakażenia w pow. chojnickim. Zakażony COVID-19 jest młody mężczyzna z Chojnic, uczestnik wieczoru kawalerskiego. Na razie nie wiadomo ile osób z kontaktu skierowanych zostanie na kwarantannę. Informację tę potwierdza nam starosta chojnicki Marek Szczepański.


Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.   |  fot. ilustracyjne


- Wzrost zachorowań odbija się na całej Polsce. U nas przez długi czas było tylko kilka przypadków, a tu teraz w ciągu dwóch dni, mamy dwa niepowiązane ze sobą przypadki. To powinno wszystkim dać do myślenia. Koronawirus się nie skończył trzeba przestrzegać zalecanych obostrzeń i jeżeli jest możliwość rezygnować z uczestnictwa w tego rodzaju imprezach, wielogodzinnych. Są one ewidentną przesłanką, że jak się pojawi osoba zakażona koronawirusem to jest duża szansa, że ktoś się zarazi - mówi starosta.

Na razie nie wiadomo ile osób w związku z zakażonym COVID-19 uczestnikiem wieczoru kawalerskiego, sanepid skieruje na kwarantannę. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.
- Pewne jest natomiast, że ślubu w zaplanowanym terminie się nie obędzie, bo pan młody na kwarantannę skierowany zostanie na pewno - komentuje Marek Szczepański.

Więcej informacji podamy wkrótce.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.