6-05-20
Powiat chojnicki. Jak sytuacja wygląda w gm. Czersk?
POWIAT CHOJNICKI - Obniżka stawek czynszu

Powiat Chojnicki wychodzi naprzeciwko przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w lokalach wynajmowanych od powiatu. W Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym w Chojnicach przedsiębiorcy zapłacą 1 zł czynszu.


Najemcy lokali użytkowych zlokalizowanych w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym zapłacą symboliczny czynsz w wysokości 1 zł.   |  fot. ilustracyjne/D. Wałdoch

Kilka firm, które funkcjonują w „starych młynach” może liczyć na obniżenie opłat za wynajem pomieszczeń. Związane jest to ze stanem pandemii. – Chcieliśmy w ogóle odstąpić do pobierania czynszu – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. – Ale i tak należałoby odprowadzić VAT. W związku z tym obniżyliśmy czynsz do 1 zł.

Podczas ostatniej sesji radni podjęli też uchwałę w sprawie odstąpienia od dochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym przypadających Powiatowi Chojnickiemu lub jego jednostkom organizacyjnym w stosunku do podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID -19.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Jak sytuacja wygląda w gm. Czersk?

Na terenie gminy Czersk lokalny samorząd oddaje w dzierżawę kilka nieruchomości i lokali. Władze jeszcze nie podjęły decyzji co do obniżek stawek czynszu. Jest jednak wola, aby wesprzeć podmioty, które płacą dzierżawy. Decyzje wkrótce.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.