28-08-20
Powiat chojnicki. Schemat postępowania, kiedy u któregoś z uczniów lub kadry pojawi się podejrzenie zakażenia
POWIAT CHOJNICKI. Część uczniów
w szkole, część przed komputerem


Nauczanie hybrydowe – taki system pracy rekomendują władze powiatu chojnickiego w zarządzanych przez siebie placówkach (w gm. Czersk – LO Czersk, ZS Malachin i ZSS Czersk). To efekt rozmów starosty Marka Szczepańskiego z dyrektorami szkół.

Starosta spotkał się z dyrektorami placówek oraz przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dyskutowano na temat przygotowania szkół do przyjęcia uczniów w dobie panującej pandemii oraz o możliwych sposobach nauczania. – W trosce o bezpieczeństwo zarówno kadry jak też uczniów staramy się robić wszystko, aby nauka w naszych jednostkach mogła odbywać się w sposób tradycyjny – mówi starosta Marek Szczepański. – Wiemy jednak doskonale, że nie jesteśmy w sytuacji, która pozwoli nam na prace na zasadach jakie obowiązywały wcześniej.

W związku z tym biorąc pod uwagę wszelkie opinie, powiat rekomenduje realizację nauki częściowo stacjonarnie, a częściowo zdalnie. Taki stan ma się utrzymać przynajmniej przez dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego. W szkołach specjalnych natomiast  zajęcia mają być realizowane  w systemie stacjonarnym, chyba, że wystąpią przesłanki przemawiające za wprowadzeniem innych rozwiązań.

Ponadto szkoły są zabezpieczone w płyny do dezynfekcji oraz maseczki. Mają też zostać zakupione zamgławiacze.

Schemat postępowania
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Uczniowie wrócą do nauki w szkolnych ławkach. Gotowy jest schemat postępowania, kiedy u któregoś z uczniów lub kadry pojawi się podejrzenie wystąpienia zakażenia wirusem SARS -CoV2.Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.