15-04-18
Powiat chojnicki. Ocena samorządów odbywa się według wielu kryteriów
Powiat chojnicki czternasty w rankingu
Związku Powiatów Polskich

Powiat chojnicki uplasował się na czternastym miejscu w rankingu przeprowadzanym przez Związek Powiatów Polskich. Dobry wynik samorządu to efekt kilku lat pracy władz powiatu oraz urzędników.


Reprezentanci powiatów wyróżnionych w rankingu. 

Zdobywając 35125 punktów w klasyfikacji Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii powiatów od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców (w tej kategorii ocenianych było 99 powiatów) nasz powiat znalazł się w ścisłej czołówce najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w Polsce.

Ogólnopolski Ranking Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tysięcy mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tysięcy mieszkańców; powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.


Ocena samorządów odbywa się według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach
Fot. ZPP

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.